STUDIUM

Z nabídek v E-shopku

 si můžete vybírat různé příspěvky, příklady, ukázky, právní předpisy aj. podle popisků, které jsou u každého příspěvku. Téměř všechny nabídky jsou určeny účetním SVJ.

Prográmky Klaiex  jsou naprogramované tabulky pro vedení podvojného účetnictví SVJ včetně sestavení účetní závěrky. Soubor "Účtování v roce.." obsahuje vždy zaúčtovaný ukázkový souvislý příklad dotažený až k účetní závěrce.

Podrobnosti o jednotlivých příkladech Klaiex jsou na www.klaiex.webnode.cz v rubrice KPÚ, E-shop v podrubrice "Průvodce soubory Klaiex".

Zajímavé jsou ale i další nabídky. Např. Sbírka souvztažností pro SVJ nebyla zatím publikována nikde.

....................

Příručka "Orientace v účetnictví SVJ pro neúčetní" je výjimkou, která byla zpracována hlavně pro členy výborů SVJ.  Najdete ji v rubrice Různé – Ostatní.

Členové výborů z ní zjistí např. co mohou a mají požadovat po účetních. Naučí se zorientovat v účetní závěrce, kterou předkládají vlastníkům ke schválení i v předpisech upravujících účetnictví SVJ.

U každého souboru nabízeného v E-shopku je popisek. Stačí na soubor ukázat a můžete si přečíst, o čem je i kdy byl publikován, případně aktualizován. 

Další spoustu informací k účetnictví SVJ získáte na mém účetnickém webu specializovaném na účetnictví SVJ.

Najdete jej na www.klaiex.webnode.cz.

Obsah jednotlivých rubrik je přehledně shrnut v poslední rubrice „Přehled příspěvků“, ve které je uveden i měsíc a rok zpracování, aby bylo zřejmé, jak staré/mladé jsou jednotlivé příspěvky.

Některé příspěvky jsou přístupné pouze registrovaným návštěvníkům. Podmínky registrace jsou v nabídce KPÚ, E-shop. Registrovaní uživatelé se mohou na hledaný příspěvek dostat přímo z „mapy stránek“ která je na titulní straně úplně vpravo

Zajímavé informace z oblasti účetnictví SVJ, pocházející „z mé dílny“ můžete získat z  knížky Společenství vlastníků jednotek. 

Objednat si ji můžete na www.bilance.cz v sekci odborné literatury, případně si ji můžete vypůjčit v knihovně.

Pozor ale, knížka je z roku 2004. Poslední její aktualizace  byla provedena v roce 2012 na http://klaiex.webnode.cz/ruzne/aktualizace-knihy-svj-bilance-2004/. Aktualizace příspěvků na obou mých webech je prováděna průběžně.

Těším se na Vaši návštěvu!   

Ing. Naděžda Klainová,

účetní poradkyně specializovaná na účetnictví SVJ